ROCK/2014

 SPRAWO-ZDANIE

 

NO I NOWY „ROCK 8/14” JUŻ ZA NAMI!

 

To było niezłe granie. „Alternatywny Magazyn Antoniego” zdał egzamin. Nie przeciekło, nie zgasło żadne światełko, nic się złego nie działo, choć na zewnątrz szalał deszcz i zimnisko. Dobra akustyka, publika i zespoły... (miodzio dla ucha0, te były niezawodne.

Koncert rozpoczęliśmy nieco od tylu, ale bez obsuwu. Nasi zacni Goście - „Stara Szkoła”, pierwsza dała ognia. Dobre teksty, nieco romantyczna, ale prawdziwie blues-rockowa stylistyka, harmonijka rodem z najlepszych czasów muzyki niepokornej, polskie nostalgie i muzyczne podróże po amerykańskim lądzie. Takiego grania się spodziewaliśmy i dla melomanów była to smacznista uczta. To nie była pierwsa wizyta tego inowrocławskiego zespołu w Żninie. Mamy też nadzieję, że i nie ostatnia, bo to wspaniali ludzie i pierwszorzędni muzycy.

Jak na „Rockowe Spotkania Przynajmniej Trzech Pokoleń” przystało, pomiędzy „starszakami” na scenie pojawił się „młodzieniec tuż przed swą osiemnastką”. To Mikołaj Bogdański, który z okazji swych urodzin sprezentował nam kawałek swego niewątpliwego talentu. Gitarowe granie pieściło uszy słuchaczy. Pośród nich i ci po pięćdziesiątce, ale i sporo przyjaciół Mikołaja, czyli młodzieży w średnim wieku. To właśnie oni nagrodzili jubilata zasłużonymi, gromkimi brawami.

A po tym wszystkim czad, chyli weterani żnińskiej sceny rockowej - „Best Strat”. Rok temu spotkali się na próbie po krótkiej, trzydziestoletniej przerwie. Nikt wówczas nie przypuszczał, ze będą znów grać koncerty. A nie był to ich pierwszy występ. Nie zabrakło hitów „Perfektu” i wielkich hitów tytanów brytyjskiego rocka. „Lester” szalał na wokalu, Waldek na kotłach, (wspomniany wcześniej i o ileż młodszy) Mikołaj wycinał solówy jak stary, „Róża” udowadniał, że jest trudnym do zdetronizowania królem bass gitary.

Na sali było nas w porywach kilkadziesiąt sztuk. To dobrze, bo mieliśmy koncertową przerwę, a naszą qltową „Parowozownię” właśnie niedawno rozebrano. Jest więc nadzieją, że upór w poszukiwaniach nie poszedł na marne i „Magazyn Antoniego” jest gotowy na kolejne wyzwania/ Idea Spółki Artystycznej „Biznes&Qltura” pozostaje aktualna. Tym razem graliśmy dzięki współpracy Antka Gryczy, Restauracji „Pakamera”, Żnińskiego Domu Kultury (dzięki za wytrawne ucho Jonasza Pryki szalejącego za gałkami mikserów wraz z kolegą Kuczmą), Stowarzyszenia „My” Ruch Społeczny (głównemu winowajcy tego projektu) no i tajemniczego, ale znanego wszystkim wtajemniczonym duetu - „Marek&Marek” (być może wkrótce się to objawi szerszemu gremium widowni?). Na ścianach zawisły odzyskane z wykopalisk fotogeniczne wspomnienie kilku fajnych koncertów, które odbyły się w „Parowozowni”, uwiecznione przez Kubę Bauzę. Nie zabrakło biało-czerwonych akcentów, gdyż tradycyjnie nasze 2-majowe granie poświęcamy polskiej muzyce, fladze i naszemu hymnowi. Jesteś-My patriotami.

Wszystkim, który byli z nami, wzięli udział w przygotowaniach do koncertu (a było co sprzątać i ustawiać), licznie zebranym mediom (które może coś o tym napiszą?), redaktorom z Tygodnika Lokalnego „Pałuki”, „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Żnińskiego” oraz „Gońca Pałuckiego”, muzykom, których mieliśmy zaszczyt gościć i zebranym onego wieczora fanom muzyki rockowej, kłaniamy się nisko i dziękujemy!

To był naprawdę udany wieczorek! Do zobaczenia wkrótce! Bądźcie czujni!

 

Wojtek „Qlturysta” Lisiecki

reprezentujący organizatorów

 

UWAGA!

ZDJĘCIA PATRYCJI JUŻ W GALERII STOWARZYSZENIA.

 

https://plus.google.com/photos/109418674803847559245/albums/6010026956153709457

 

 

STOWARZYSZENIE

„MY”

RUCH SPOŁECZNY

 

ORAZ WIOSENNIE POBUDZONA

 

 

 

ZAPRASZAJĄ

NA DOBRY, WAŻNY, BO I PATRIOTYCZNY

KONCERT Z CYKLU:

„MUZYKA PRZYNAJMNIEJ TRZECH POKOLEŃ”

 

CZYLI NOWY

ROCK 8/14

2 maja 2014

godz. 19.00.

 

W DZIEŃ

FLAGI POLSKIEJ I HYMNU NARODOWEGO

ZAGRAJĄ

 

 MIKOŁAJ BOGDAŃSKI

(JUNIOR ROCK'AND'ROLLA)

GITARA SOLO

 

  "BEST STRAT"

DINOZAURY ŻNIŃSKIEGO ROCKA W ŚWIETNEJ FORMIE

 

 ORAZ

NIECODZIENNA I NAPRAWDĘ BLUES-ROCKOWA

STARA SZKOŁA

www.staraszkola.com.pl

 

 

„NOWA SCENA”

ALTERNATYWNY

MAGAZYN ANTONIEGO

ŻNIN – PLAC WOLNOŚCI XYZ

KIERUNEK MŁYN –

BRAMA PRZY INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

(ZRESZTĄ JAK ZWYKLE, ZNAJDZIECIE NAS! BĘDZIE SŁYCHAĆ!)

 

WEJŚCIE JEDEN LUB ZE DWA BANKNOTY

NA ROZWÓJ NIEZALEŻNEJ QLTURY!

 

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA

ANTONIEGO GRYCZY

I TAJEMNICZEGO MARKA

ORAZ:

ŻNIŃSKIEJ KOLEI POWIATOWEJ,

TYGODNIKA LOKALNEGO „PAŁUKI”,

„GOŃCA PAŁUCKIEGO”

I POZOSTAŁYCH SYMPATYKÓW ROCK'AND'ROLLA

 

ZAPRASZA-MY! BĘDZIE CZADOWO!

Script logo